top of page

Návod na rande domaHodně maminek se primárně věnuje dětem a zapomíná na svůj vztah s mužem.


Hodně kolem sebe vidím, že nejsilnější vztah v rodinách je matka a dítě. Ze své zkušenosti však mám jiný názor.


Věřím totiž v to, že hlavním šťastným zdrojem rodiny je matka a otec, kteří právě tvoří to zdravé jádro rodiny a až pak jsou děti. Díky této zdravé konstelaci rodiny může dítě být spokojeným dítětem.


Protože takové dítě cítí půdu pod nohama v podobě bezpečí a hlavně cítí lásku mezi partnery. Především je to moje vlastní zkušenost.


Sama jsem pocítila na své vlastní rodině, jaké to bylo, když mezi mnou a partnerem bylo období, kdy náš milostný vztah pokulhával. Tím se samozřejmě oslabil i náš partnerský vztah.


O to právě pak bylo znatelnější, když náš milostný vztah opět nabral obrátky. Posílila se naše blízkost, porozumění, spojenectví a nabyla se síla našeho celku.


Pocítila jsem, jak náš starší syn mohl být opět uvolněnějším a spokojenějším dítětem. Nestavěl se do žádné role, která by mu nepříslušela.


Proto bych vás maminky, ráda inspirovala k tomu, o své partnerské – milostné vztahy pečovat. Zde je důležité, aby oba partneři na svém milostném vztahu pracovat chtěli. Pokud jeden z nich nechce nebo nemá motivaci, nefunguje to.Pokud na sebe s partnerem nemáte moc čas, tak si tento čas můžete vědomě spolu domluvit. A udělat si takový každotýdenní rituál, který je časem jen a jen pro vás dva. Například u nás funguje sobotní večer, který je bezmezně náš. Tím, že o našem sobotním večeru víme, tak mi to dává příležitost se na to těšit, naladit se, hezky žensky a přitom pohodlně se obléci.Tuto inspiraci návod na rande doma vtipně obohatil i můj muž Radek V. Haštaba:


„Především začněte tím, že děti frknete brzo spát. Pak jeden z vás může udělat vaše oblíbené jídlo k večeři (pozor nic složitého, aby vás to nevyčerpalo a nedemotivovalo :-)).


Viz návod zde: dva předem připravené hermelíny ve svém alobal obalu dáte na 15 minut do trouby – 180stupňů. V 15-ti minutách čekání udělejte ledový salát s medovo-acetobalzamikovou zálivkou. Přidejte si ingredience jako balkánský sýr už dle libosti.


Pokud chcete večer zakončit "hlubší" konverzací, knedlo-vepřo-zelo není vhodné :-)


Dejme tomu, že děti už spí. Důležité je nalít si drink a nenuceně a příjemně konverzovat. Plus pustit si příjemnou hudbu.“

Radek V. HaštabaZde malá inspirace, jak postupovat dál:


1. Můžeš k celému večeru přistoupit jako k milostnému rituálu.


2. Až děti usnou, můžeš vyzdobit místnost. Na postel dát přehoz barvy, kterou máte rádi (vinová, červená). Zapal svíčky, zapalte si krb, vytvořte si hezku atmosféru.


3. Můžete si uvařit příjemné pití vyzkoušené pro tuhle příležitost – má své kouzlo a pohltí vás (pozor, jsou důležité kvalitní ingredience):


  • 750 ml červeného dobrého vína

  • 500 ml džusu osvědčil se nám kokos a ananas (klidně si můžeš dát jiný druh džusu)

  • 250 ml kvalitního rumu například Bacardi nebo karibský rum

  • Koření na ovonění (hřebíček, skořice, klidně koření na punč)

  • Nakrájet ovoce jako jablíčko, pomeranč, madle

  • Nápoj pomaličku zahřát,ale pozor ne do varu. A pak 15 minut na plotně odstát a pak pít.

4. Důležitá je hudba. Pokud bys ráda udělala změnu, tak zde dávám inspiraci: Relax music

5. Hezky se obleč, dej si na sebe pohodlné ženské šaty. Obleč se, v čem Ti bude nejlépe. Dovol si udělat však tentokrát něco jinak. A nezapomeň se nalíčit a upravit, tak aby Ti bylo dobře a cítila se krásná a přitažlivá.

Udělejte si lidsky příjemný a pohodový večer. Možná zjistíte, že je to ještě lepší než v restauraci. Navíc tato péče o váš milostný vztah podpoří Tvoji ženskost, kdy se v mateřství cítíš hodně orientovaná na děti a podpoříš i svého muže v mužnosti. A navíc se propojíte v jeden celek.

Milá maminko, nezapomínej na sebe, ani jako na ženu s velkým Ž. Někdy v mateřství na sebe zapomínáme. A to je velká škoda nejen pro nás, ale také pro naše nejbližší okolí. Dovol si pečovat sama o sebe. Například hezky a přitom pohodlně se obléci, upravit, nalíčit. Budeš překvapená, jak Ti to i zvedne náladu a zahřeje Tvoje srdce.

Tak a na závěr doplňující meditační technika pro páry, kteří to tak cítí:

  • Sedněte si naproti sobě v kleku nebo tureckém sedu. Můžete i v nahotě. A chytněte se za ruce. Tak mezi vámi vznikne energetický okruh, kdy pravá ruka je dávající a levá je přijímající.


  • A na hudbu, která je přímo navržená na srdeční centrum anahata music Loreena McKennitt Tango to Evora si zavřete oči a buďte oba svým vědomím ve svém srdci. To znamená, přenes svoji pozornost do srdce a dýchej. Když přijde jakákoliv myšlenka, tak ji nech odejít a zase se přenes do srdce a jen vnímej svoje tělo a pocity. Stačí 5-10 minut. Důležité je zklidnění a propojení.


Tato meditace může u vás otevřít nové prožitky. Už jen to, že zkusíte něco jinak. Kolikrát zůstáváme v zajetých kolejích, které vztahu už moc neprospívají. Proto zkuste a nebojte se experimentovat. Zapálíte tím novou jiskru ve vašem vztahu. Můžete začít úplně od drobností, už jen to, že se začneš o sebe o ženu starat i doma. Budeš se lépe cítit, tím se může v Tobě otevřít opět větší libido na milování.

Právě tantra jóga pro ženy v ženě zažehne prožitek ženství, chuti si směle užívat života a rozšířit dimenzi milostného života s partnerem. Organizuji ženské kruhy Tvůrčí ženy, ve kterých jsou právě prvky tantra jogy pro ženy.


Pokud si přeješ ve svém mateřství podpořit rovnováhu a inspirovat se, jak si si být svým vlastním zdrojem radosti lásky a naplnění. Pak by Tě mohl zajímat ebook zdarma 10 tipů ke spokojenějšímu mateřství.


Přeji Ti naplněný milostný vztah, kde zažíváš spokojenost, radost, jiskru života a jeho lehkosti i hloubky.


Další inspirující článek:


Nejnovější články

Témata:

EBook zdarma

Přeješ si užívat svoje mateřství?

A být si svým vlastním zdrojem radosti, lásky a naplnění?

Mgr. Markéta Angela Haštabová

Ráda inspiruji ženy, aby v souladu se svou vnitřní krásou, začaly nejen v mateřství tvořit to, co je baví a naplňuje. Žít život v souladu s touhou své vlastní duše.

Podporuji ženy se cítit žensky.

Jsem lektorkou kurzu Mohendžodáro, který organizuji. Více info zde.

Jsem autorkou eBooku zdarma 10 tipů ke spokojenému mateřství.

Můj příběh najdete tady.

bottom of page