Podpořte to, co si přejete, že si dáte svůj ZÁMĚR
Jeden den v říjnu 2018 mi nebylo vůbec dobře. Cítila jsem se nedostatečná v souvislosti s jednou událostí. Bylo mi úplně na nic. A tak jsem se šla projít do přírody, kde to mám ráda. Jen já sama.
Při procházce probíhal můj vnitřní rozhovor: „Vždyť se nemusím takto cítit. Vždyť přece musí existovat prostředí s tvůrčí pracovní činností, kde se budu cítit schopná, dost dobrá, tvůrčí, šťastná.
A tak jsem si položila otázku:
„Co já vlastně chci? Po čem opravdu toužím?“
A dala jsem si záměr.
Záměrem nebylo pro mě něco mít, či něco dosáhnout.
Ale CÍTIT se vědoma sama sebe, svých kvalit, cítit se užitečná, schopná a dost dobrá.
A tak jsem si na procházce vytvořila takový přechodový práh z větviček, lístků a kamínků. Stoupla jsem si před tento práh ze skvostů přírody a zavřela si oči.
Překročení tohoto pomysleného prahu je symbolem mezníku a přechodu z vnitřní situace, kde mi není dobře, do prožitku v kterém mi dobře je.
Tímto překročením jsem si vnitřně navodila stav, jak si přeji se cítit. A tím vložila svůj záměr. Řekla jsem si svoje přání a požádala o jeho splnění. Vyslala jsem ho a uvolnila.
Již cestou domů na zpět se začaly manifestovat dílčí věci. Vzala jsem telefon a spojila jsem se s ženou, která už začala dělat svoje lektorské kurzy Mohendžodára. Slyšet ji, mi dodalo impuls. Začala jsem hned přemýšlet nad prostorem a nad celou realizací svého vlastního kurzu.
Zkontaktovala jsem paní majitelku jednoho prostoru na cvičení svého kurzu Mohendžodára. A domluvila jsem si tam schůzku. Položila jsem telefon a proběhla mi myšlenka: „Hele Markét, vem si s sebou na tu schůzku i svůj životopis. Je to příjemné prostředí, kde by to stálo za to.“
Do svého záměru jsem totiž vložila, mít stálý příjem na částečný úvazek s končící mateřskou. A tak den před moji osobní schůzkou ohledně prostorů na Mohendžodáro, jsem si upravovala životopis. A ještě ze zajímavosti jsem se koukla na web prostředí týkající se mojí osobní schůzky. Najednou tam vidím, že tam v tento den vyvěsili inzerát na pozici, která je mi vlastní.
Nyní už běží celý cyklus Mohendžodára na čtyři měsíce naplněn 15ti skvělými ženami a pracuji ve tvůrčím prostředí ICM Informačního centra pro mládež na částečný úvazek. Který spočívá v neformálním vzdělávání mládeže, v Erasmu – podpora mládeže v cestování, workshopy a spolupráce se základními a středními školami. Je to pestré a tvůrčí prostředí. Momentálně máme dvě dobrovolnice z Itálie a Maďarska na celoroční projekt Rozbití stereotypu a předsudku. Toť jen v krátkosti.
Tento článek píšu jako inspiraci pro vás. Je to můj vlastní zážitek s vlastním Záměrem. S tím, že můžete využít období konce roku 2018 a nového vstupu do roku 2019.
Můžete se vědomě rozhodnout opustit situaci, která už vám nesvědčí a rozhodnout se již pro nové. Můžete si to odstartovat otázkou „Co si opravdu přeji?“ Pro mě osobně je důležitější, jak se v nové situaci budu cítit, než něco mít či dokázat. Součástí mého záměru bylo cítit se užitečná, tak aby moje práce byla druhým prospěšná a oboustranně smysluplná.
Jakmile si dáte záměr, spustíte tak u sebe navazující dílčí kroky, které dávají do pohybu vaši vlastní cestu.
Můžete si svůj záměr dát do obrazů a namalovat si tak obrázek toho, v čem je vám dobře. Můžete si vytvořit svůj vlastní vision board.
A ještě poslední inspirace. Celkově je super si říci, co se Vám v roce 2018 povedlo, za co jste šťastni, za co chcete poděkovat. Uvědomění si svých dílčích úspěchů z roku 2018 vás podpoří v realizaci vašich záměrů pro rok 2019.
Přeji Vám příjemný vstup do roku 2019 a ať si Váš záměr najde svou cestu!
Podobné inspirující články: