top of page

Přemýšleli jste někdy nad svým Posláním?


Jsem zrovna na druhé mateřské dovolené a po prvních čtyřech měsících po narození mého druhého syna. Tyto první měsíce byly pro mě náročnější, můj první syn potřeboval hodně pozornosti a ujištění svého vlastního místa a lásky. Rozjel se v něm řetězec dětských nemocí a nechala jsem se tím více pohltit než bych čekala. Na tuto dobu jsem byla jen čistě maminkou.


Teď opět cítím tu potřebu se vrátit sama k sobě, do svého vnitřního ticha a srdce. Zklidnit se, zastavit se, spočinout, vyváznout z vaření, úklidu a péče o děti. A opět si více uvědomovat sebe samu a svou vlastní podstatu, své vnitřní potřeby a touhy.
Je ve mně obrovská potřeba tvořit to, co mě naplňuje, co je moje, to čím se cítím být.
Pomáhá mi ty všechny myšlenky dávat na papír. Samotné přemýšlení pro mě nemá takový efekt. Nalepím si velký papír na dveře od skříně a píši si body.


Za svůj život jsem se dostala ke dvěma svým životním tématům vlastní seberealizace.


První téma jsou ženské kruhy, kde probíhá jóga, projevování sebe sama formou tance, poznávání sebe sama prostřednictvím rozšířeného vědomí díky Osho meditacím, objevování svého ženství – různých potlačených aspektů vlastní celistvosti.


Druhé téma je práces dětmi v mateřské školce, kde učím angličtinu. Opět mám zde potřebu navozovat interakci takovou, aby děti měly možnost se plně projevovat. Dát jim prostor, rozmanitost, nesesekávat je, tolik nezasahovat. Aby měly možnost díky projevování sebe sama, nalézt sebe sama, poznat se z různých stran a nepotlačovat některé své stránky jen pro to, že nejsou rodiči či učiteli žádané. To pak má devastující efekt na dítě. Pak dítě ve svém životě opět znovu hledá, kdo vlastně je.


Sama jsem byla potlačenou, úzkostlivou, přecitlivělou holčičkou, která se kolikrát bála něco říct, aby nevypadala hloupě. Moc jsem se neprojevovala, cítila jsem se ztracená.
Moje životní cesta je o nalezení toho, kdo vlastně jsem.
Začala jsem zjišťovat, že to jak jsem se většinu svého života prožívala, nejsem plně Já.


V prvním mateřství jsem začala se školou Mohendžodára, které mě úplně nadchlo. Práce s tělem souvisí s psychikou, vědomím a nevědomím. Ponořením se do svého nevědomí mi začalo ukazovat nádherné poklady o tom, kdo jsem. Že to, jak jsem se doposud prožívala, zdaleka neodpovídá tomu, jaký poklad v sobě nosím.
Proto mě naplňuje předávat dalším ženám to, co mě pomohlo.
V podobě ženských kruhů plně se projevovat, uvidět své potlačené stránky na světle a přijmout je a poznávat svoji celistvost. Poznat sebe a najít ten svůj poklad a tím najít svou seberealizaci a poslání.


Právě tomu vděčím Mohendžodáru a Tantře. Oba tyto směry ve mně rozjely velkou potřebu se projevovat, tvořit a mít na to tu sílu. Najednou to z vás začne tryskat samo, nemusíte nijak usilovat.


Oba tyto směry vnáším do svých ženských kruhů.
Zde pár otázek k zamyšlení o tématu vašeho poslání:
 • Kdybyste měli napsat knihu, o čem by byla? Co byste chtěli předat? O čem byste nejraději psali?


 • Všimněte si jaké činnosti Vám zvedají energii a zahání únavu. Které to jsou?


 • Co nejraději v životě tvoříte, co vás naplňuje a dává vám smysl?


 • Všímejte si, jakými lidmi se obklopujete? Co na nich obdivujete? Není to náhodou něco, co Vy byste si přáli dělat také?

Pár tipů, jak v sobě otevřít tohle téma Poslání a přiblížit se k němu: • Co je to, co mě naplňuje a dává mi smysl. Co chci stvořit?


 • Definujte si své téma na velký papír a nalepte si ho třeba skříň, někde kde na něj uvidíte a můžete se k němu v průběhu dne myšlenkami vracet a rozvíjet ho.


 • Napište si co je pro vás Cílem.


 • Napište si zde svůj výchozí bod a dílčí kroky = dílčí cíle, které vám pomohou k jeho realizaci a budou vás těšit v celém průběhu.


 • Stanovte si čas, který tomu budete věnovat a neustále to rozvíjet. Pro mě to je, když mi děti spí.


 • Dílčí kroky si rozdělte do týdnů, dejte jim svůj konkrétní čas, bude Vás těšit investovaná pravidelná aktivita, která bude již mít výsledky.


 • S jakými podobně smýšlejícími lidmi se chcete scházet a sdílet s nimi vaše myšlenky a inspirovat se navzájem.


 • Nadchněte se tím. Už to, že tvoříte něco ze sebe, vám dává velkou radost


 • Nečekejte až….., začněte hned. Jakákoliv myšlenka, hned ji realizujte. Dá vám to velkou energii a radost.
Přitom udržujte svou životní rovnováhu, sportujte, čtěte, buďte s přáteli, dělejte si výlety, poznávejte různá nová místa, bude vás tato rozmanitost inspirovat.
Podobné inspirující články:
Nejnovější články

Témata:

EBook zdarma

Přeješ si užívat svoje mateřství?

A být si svým vlastním zdrojem radosti, lásky a naplnění?

Mgr. Markéta Angela Haštabová

Ráda inspiruji ženy, aby v souladu se svou vnitřní krásou, začaly nejen v mateřství tvořit to, co je baví a naplňuje. Žít život v souladu s touhou své vlastní duše.

Podporuji ženy se cítit žensky.

Jsem lektorkou kurzu Mohendžodáro, který organizuji. Více info zde.

Jsem autorkou eBooku zdarma 10 tipů ke spokojenému mateřství.

Můj příběh najdete tady.

bottom of page